Başınıza gelebilecek hasar durumunda Bcey Sigortayı arayarak ilk desteği alabilirsiniz. Yapacağınız görüşme sonrasında yaşamış olduğunuz hasarın türüne göre hasar uzmanı tarafından yönlendirilip bilgi akışı sağlanacaktır.

Bcey Sigorta;
• Hasar anında ve ileriki süreçlerde sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.
• Tüm hasar süreçlerinizi ve işlemlerinizi Bcey Sigorta güvencesi ile yönetimini sağlayacaktır.
• Yaşamış olduğunuz Hasar nedeni ile kayıplarınızın telafi edilip, en kısa sürede karşılanmasını sağlayacaktır.
• Hasar sonraki süreçte de tavsiyelerde bulunup daha güvenli bir yaşam konusunda bilgilendirmeler yapacaktır.

Herhangi bir hasar durumu ile karşılaşırsanız 0 216 999 6619 numaralı telefondan Bcey Sigorta Hasar Uzmanlarından anında destek , yanıt ve hizmet alabilirsiniz.

Araç değer kaybı, kaza sebebiyle onarım gören araçların ikinci el piyasa değerlerinde meydana gelen maddi kaybı ifade eder.

Aracınız kazada herhangi bir hasar görmüşse tamamen ve en düzgün şekilde tamir edilmiş olsa dahi aracınızda değer kaybı oluşur. Bu konuda dikkat edilmesi gereken husus hasar gören bölgenin hiç onarım görmemiş ya da benzer nitelikte bir onarım görmemiş olmasıdır.

Örnek olarak; daha önce başka bir kaza sebebiyle boyanan bir parçanın daha sonra başka bir kaza sebebiyle tekrar boyanması değer kaybına sebep olmazken; bu parçanın değiştirilmiş olması ülkemiz koşullarında değer kaybına sebep olabilecektir.

Araç değer kaybı tazminatından kazada kusurlu bulunan tarafın araç sahibi, sürücüsü ve trafik sigortası müteselsil ve müştereken sorumludur.

ARAÇ DEĞER KAYBI NASIL HESAPLANIR?

Araç değer kaybı hesaplamasında hasar gören aracın;

* Hasar geçmişi ve niteliği

* Kilometresi

* Marka ve model bilgisi

* Üretim yılı

*Trafiğe çıkış tarihi

* Pazar değeri

Ve bunlar gibi bir çok faktör dikkate alınarak hesaplanır.

ARAÇ DEĞER KAYBI ZAMAN AŞIMI SÜRESİ

Araç değer kaybı davalarında zaman aşımı süresi 2 yıldır.

Zamanaşımı süresi kaza tarihinden itibaren başlar. Son iki yıl içinde kaza yapmışsanız araç değer kaybınızı talep edebilirsiniz.

Ticari Gelir Kaybı Nedir?
Ticari Araçların, kusuru olmadığı bir kaza sonucunda onarım için serviste yattığı süre boyunca uğranılan ekonomik kayıp da temin edilebilmektedir.

Bu kanuni bir haktır; ancak genelde şirketler bu durumu es geçmektedir. Bir kaza sonucunda nasıl aracınız hasar görüp hasar bedeli alınabiliyorsa, dolaylı bir zarar olan ticari kayıp da hasara sebebiyet olan taraftan alınabilmektedir.

Aynı şekilde bireysel yapılan kazalarda da ikame araç bedelleri de sigorta karşılamaz ise karşı tarafın sigorta şirketinden alınabiliyor.

Ticari Gelir Kaybı Tazminat Davası Nasıl Açılır?

Ticari Kazanç Kaybı tazminatı davası açmadan önce karşı taraf ile anlaşma sağlamak en sağlıklı yoldur. Fakat bu anlaşma sağlanamaz ise kaza tespit tutanakı, araçta oluşan hasarı gösteren hasar tespit raporu ve aracın kullanılmadığı süre zarfınca oluşan ticari kazanç kaybının bilirkişi  raporu ile belirlenmesi ve mahkemeye ibraz edilmesi gerekir.

Kazada alınan hasar ile ilgili yeterli bir belge ortaya sunulamıyorsa, bu gibi durumlarda Borçlar Kanununun 50. Maddesine göre uygun bir tutar belirlenir ve kaza sonucu ticari kazanç kaybı yaşayan tarafın mağduriyetinin giderilmesi amaçlanır. Ticari kazanç kaybı için dava açma süresi 2 sene ile sınırlıdır. Eğer bu süre içerisinde dava açılmaz ise zaman aşımına uğrar.

Ticari Kazanç Kaybı Davasında Zaman Aşımı Ne Kadar?

Ticari Kazanç Kaybı davası açmak için belirlenen zaman aşımı süresi olarak 2 senedir. Yani karışmış olduğu kaza sebebiyle ticari kazanç kaybı yaşayan kişi ya da kurumların kaza tarihini takip eden 2 senelik süreçte mutlaka davayı açmış olmaları gerekir