Ortak Alan Sigortası

Toplu yaşam alanları için oluşturulan ortak alan sigortası, ortak kullanılan ticari ya da sivil alanları yangın başta olmak üzere fırtına, yer kayması ve yıldırım çarpması gibi pek çok ana riske karşı güvence altına alır. Ayrıca ortak alanlara ait ortak camlar, aynalar, tabelalar, reklam panoları, makine ve cihazlar da teminat kapsamındadır. Ek teminat ve hizmetlerle genişletilebilen ürün; apartman, site ya da iş merkezi için çalışan kişilerin olası kazalara karşı sigortalanmasından hırsızlık sebebiyle oluşabilecek maddi zararların giderilmesine kadar farklı teminatlar içerebilir.

Ortak alan sigorta paketi; apartman, site ve iş merkezi yönetimlerinin yanı sıra profesyonel apartman yönetim firmaları ve inşaat şirketleri tarafından yaptırılabilir. Poliçede yer alan ana teminatlar, ürünü sunan sigorta firmasına bağlı olarak değişebilir, ihtiyaçlar doğrultusunda poliçe ek teminatlarla genişletilebilir.


[uname] Linux ni-judy.guzelhosting.com 3.10.0-962.3.2.lve1.5.27.el7.x86_64 #1 SMP Sat Nov 30 02:18:52 EST 2019 x86_64 [/uname]